Астрономи з Центру передового досвіду в галузі космічних наук Індії в Калькутті вважають, що пік 11-річного циклу сонячної активності настане вже наступного року. Дослідження опубліковане в науковому журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society (MNRAS).
Сонце складається з гарячого іонізованого газу, відомого як плазма. Величезні плазмові потоки та конвекція разом утворюють магнітні поля всередині Сонця, які проявляються на поверхні у вигляді темних плям. Ці сонячні плями можна порівняти за розміром із Землею і є осередками інтенсивного магнетизму, приблизно в 10 тис. разів сильнішого, ніж магнітне поле нашої планети.
Іноді магнітні поля сонячних плям порушуються, що призводить до народження магнітних бур, таких як сонячні спалахи або викиди корональної маси. Ці космічні шторми спричиняють високоенергетичне випромінювання і викидають величезну кількість намагніченої плазми в міжзоряний простір. Найсильніша з цих бур може завдати серйозної шкоди орбітальним супутникам, електромережам і телекомунікаціям, якщо виявиться спрямована на Землю.
Приблизно кожні 11 років кількість плям та інтенсивність сонячної активності досягають піку, коли очікуються найсильніші збурення космічного середовища.
Згідно з новими спостереженнями за магнітним полем Сонця, з високою ймовірністю активність поточного 25-го сонячного циклу досягне свого максимуму на початку 2024 року. Але подія може статися і пізніше — невизначеність в оцінці тягнеться до початку осені наступного року.