У басейні імператора Тіберія на Капрі знайшли сліди неолітичної аварії корабля

    909

    У печерному басейні імператора Тіберія на острові Капрі виявили сліди аварії корабля, яка сталася за тисячі років до його життя.

    У Блакитному ґроті (Grotta Azzurra) на острові Капрі римський імператор Тіберій облаштував басейн із зручним входом у воду, майданчиком для відпочинку та сімома мармуровими статуями, від яких залишилися постаменти. Раніше у воді було виявлено три статуї. Археологи вирішили знайти решту, але замість них вони натрапили на шматок обсидіана вагою вісім кілограмів. Цей матеріал має вулканічне походження та служив для виготовлення дуже гострих знарядь.

    На шматку, виявленому на глибині 30-40 метрів під водою, опинилися сліди сколів, характерні для неоліту — нового кам’яного віку, що закінчився за 2200 років до нашої ери. Сліди неолітичних поселень є на деяких середземноморських островах, але не на Капрі.

    Крім того, обсидіан не зустрічається на цьому острові, тому вчені вважають, що він потрапив в околиці басейну Тіберія в результаті аварії корабля. Можливо, його перевозили для торгівлі, але могли використовувати і як запас матеріалу для гострих знарядь. Це ще одне свідчення того, що давні люди перетинали морські простори частіше, ніж здається.

    У перші три десятиліття нашої ери Капрі був фактичною столицею Римської імперії. Тут імператор Тіберій, який побоювався замахів, жив по черзі на одній зі своїх 12 вілл.



    • інші новини