Європейське космічне агентство (ESA) повідомило, що міжпланетна станція Juice, яка вивчатиме Юпітер та його найбільші супутники, здійснила перший важливий маневр на шляху до газового гіганта. Станція збільшила свою швидкість на 200 м/с, для чого їй знадобилося 43 хвилини йти на максимальній тязі. За цей час вона витратила 363 кг пального, або 10% від залитого в баки. Якщо все піде за планом, основні двигуни не знадобляться до досягнення Юпітера в 2031 році.
Здійснений 17 листопада маневр став першою частиною двофазного гравітаційного маневру, який надасть станції Juice додаткове прискорення без витрати палива. В іншому випадку станції довелося б узяти з собою більше палива замість наукових приладів, якби вона попрямувала одразу до Юпітера. Гравітація Сонця занадто велика, щоб так просто відпустити корабель, що стартував із Землі, до Юпітера. Щоб не тягти з собою більше пального, краще розганятися безкоштовно в полях Землі, Місяця, Венери і всього, що буде по дорозі.
Друга частина маневру відбудеться в серпні 2024 року. Наразі станція отримала прискорення, яке дозволить їй наздогнати систему Земля-Місяць у потрібному місці у потрібний час. Тоді спалена зараз вражаюча кількість палива обернеться прицільним гравітаційним поштовхом, який ще більше розжене станцію на шляху до системи Юпітера. Можливо, запускати головні двигуни для цього не знадобиться. Найближчими тижнями буде проведено оцінку першої частини маневру і, за потребою, можуть запрацювати двигуни корекції, але не тягові.
До маневру прискорення 17 листопада станція спалила менше ніж 10 кг пального. Значна частина з цього була витрачена на розгойдування станції, яка намагалася звільнити антену, що заклинила в процесі розгортання. Операція увінчалася успіхом і головна антена вивчення підлідних океанів супутників Юпітера готова до роботи.
Після значного маневру у серпні 2024 року навколо Землі та Місяця станція здійснить гравітаційний маневр поруч із Венерою, що відбудеться у серпні 2025 року. У вересні 2026 року Juice ще раз пролетить повз Землю і здійснить другий проліт у січні 2029 року. У систему Юпітера станція увійде у липні 2031 року. При цьому їй доведеться скинути швидкість на 1000 м/с. Недавнє прискорення стало своєрідним тестом тягових двигунів витримувати тривале робоче навантаження.