Історична подія: зонд NASA Lucy зустрівся зі своїм першим астероїдом і вже «зателефонував додому»

    189

    Американське управління з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA) повідомило свіжі новини про космічний апарат Lucy. 1 листопада 2023 зонд успішно завершив обліт Дінкінеша, першого астероїда в насиченому космотурі зонда Lucy.

    Дінкінеш – це невеликий астероїд у головному поясі між Марсом та Юпітером. Загалом планується, що у наступні 12 років Lucy відвідає 10 астероїдів, включаючи Дінкінеш.

    У своєму блозі команда NASA повідомила:

    “Операційна група підтвердила, що космічний апарат NASA Lucy зателефонував додому після зустрічі з невеликим астероїдом головного поясу Дінкінеш. На основі отриманої інформації команда визначила, що космічний корабель перебуває у доброму здоров’ї. Апарату віддали команду розпочати передачу даних, зібраних під час зустрічі.”

    Місія Lucy стала частиною амбітної спроби NASA розкрити таємниці минулого нашої Сонячної системи. Хоча Lucy також проходитиме повз кілька відносно близьких астероїдів, таких як Дінкінеш, основна мета зонда — пролетіти повз кілька віддалених троянських астероїдів, що обертаються навколо Сонця поряд з Юпітером. Вчені зацікавлені в отриманні додаткової інформації про ці астероїди, оскільки вони вважаються давніми реліквіями Сонячної системи.

    У цьому плані обліт Lucy Дінкінеша можна вважати пробним. Багато інструментів космічного апарату випробувані під час збору даних під час першої зустрічі з астероїдом, включаючи кольоровий тепловізор, камеру високої роздільної здатності та інфрачервоний спектрометр. Передача даних на Землю займе близько тижня, і команда «з нетерпінням чекає на можливість побачити, як космічний корабель повівся під час першого льотного випробування при високошвидкісній зустрічі з астероїдом». Потім Lucy попрямує до Землі для гравітаційного прискорення, яке допоможе наблизитися до другого цільового астероїда – 52246 Donaldjohanson (Дональд Джохансон).

    Крихітний астероїд у головному поясі астероїдів між Марсом і Юпітером був названий Дінкінешем лише у лютому 2023 року. Спочатку Дінкінеш не входив до плану 12-річного туру. До складу маршруту його додали лише у січні 2023 року для перевірки системи стеження.