У ході місії НАСА Juno було виявлено мінеральні та органічні сполуки на поверхні супутника Юпітера Ганімед. Про це повідомляється у статті, опублікованій у журналі Nature Astronomy.
Вчені проаналізували дані, зібрані спектрометром Jovian InfraRed Auroral Mapper (JIRAM) на борту космічного корабля під час близького прольоту повз крижаний супутник. Цей прилад спочатку був розроблений для уловлювання інфрачервоного світла, яке виходить з атмосфери з глибини 50-70 кілометрів, проте також використовувався для дослідження супутників Юпітера Іо, Європи, Ганімеда та Каллісто.
Попередні спектроскопічні спостереження, проведені космічним кораблем НАСА «Галілео» та космічним телескопом «Хаббл», а також Дуже великим телескопом Європейської південної обсерваторії, натякали на присутність солей та органічних речовин, але роздільна здатність цих спостережень була надто низькою, щоб зробити якісь певні висновки. Моделювання магнітного поля Ганімеда показало, що екваторіальна область супутника, аж до широти близько 40 градусів, захищена від бомбардування енергійними електронами та важкими іонами, що створюється магнітним полем Юпітера. У цій області й було виявлено велику кількість солей та органічних речовин.