У світі активно поширюється амеба, яка зжирає людський мозок

    31105

    Вчені з університету Арізони випустили попередження про те, що через кліматичну кризу у світі прискорилося поширення амеб Naegleria fowleri. Вони відомі тим, що поїдають мозок. Про це повідомляє The Guardian.

    Амеби, які їдять людський мозок

    Ці одноклітинні істоти мешкають у прісній воді і можуть проникнути в тіло через ніс, а звідти – у мозок. Потім вони починають руйнувати його тканини.

    Ці амеби найкраще почуваються в теплих водах, при температурі вище 30 градусів за Цельсієм та витримує температуру до 46 градусів за Цельсієм. Захворювання, яке вони викликають, називається амебним менінгоенцефалітом.

    Воно зустрічається відносно рідко – з 2012 по 2021 рік у США зареєстровано лише 31 такий випадок. Але летальність у хвороби висока. У період з 1962-го по 2020 рік тільки чотири особи зі 151 пережили інфекцію.

    Амебу зустрічають в регіонах, де її раніше не було

    Дослідження 2021 року показало, що амеба переміщується з південних штатів до районів середнього заходу. Її знайшли на півночі аж до Міннесоти. Високі температури не лише сприяють виживанню та росту таких патогенів, як Naegleri, але й змушують людей частіше занурюватися у воду, що може підвищити ризик зараження.

    Мікрофотографія, надана Центром з контролю та профілактики захворювань (CDC), демонструє характеристики, пов’язані з рідкісною інфекцією мозку, спричиненою Naegleria fowleri

    Найбільше амебному менінгоенцефаліту піддаються хлопчики до 18 років. Наукових пояснень цьому немає, але дослідники припускають, що це пов’язано з тим, що хлопчики частіше активно грають у воді та пірнають у водойми.

    Кліматична криза посилює повені та посухи, і через це патогени поширюються швидше, ніж зазвичай. Як запобіжні заходи вчені рекомендую затискати ніс при пірнанні в теплі прісні водойми.

    джерело 24tv.ua



    • інші новини