1881 року археологи виявили череп людини, похованої в печері в селі Младеч на території сучасної Чехії. У той час дослідники оцінили його вік приблизно 31 000 років і класифікували як чоловічий.
Тепер, через 140 років, вчені виправили цю помилку, підтвердивши, що останки належать 17-річній дівчині, яка жила в період ориньяка (верхній палеоліт, приблизно від 43 000 до 26 000 років тому). Команда опублікувала свої висновки у рамках наукової роботи під назвою «Судово-медичний підхід до вивчення черепа Младеч 1». У ній докладно описується, як вчені рекласифікували стать «одного з найстаріших Homo sapiens, знайдених у Європі».

Використовуючи інформацію, зібрану в ході археологічних розкопок 19 століття, а також криміналістичні реконструкції обличчя, виконані дослідниками в 1930-х, вчені застосували комп’ютерну томографію для створення оцифрованого зображення черепа. Оскільки нижня щелепа була відсутня, експерти звернулися до сучасних даних, щоб заповнити всі прогалини.

“Нам потрібно було реконструювати череп, і для цього ми використовували середні статистичні дані та проекції, витягнуті приблизно з 200 комп’ютерних томографій сучасних людей та з археологічних розкопок, що належать різним групам населення, включаючи європейців, африканців та азіатів” – зазначив Цицерон Мораес, бразильський експерт з графіки та один із співавторів роботи.

Після отримання повного цифрового зображення черепа Мораєс для створення апроксимації обличчя використовував проекцію ліній, що відповідають межам м’яких тканин та кісткових структур. На їх основі були створені цифрові зображення, які демонструють, як могла б виглядати ця людина.