Стало відомо, коли частина величезної китайської ракети впаде на Землю

  748

  Компанія Aerospace Corporation, що спеціалізується на стеженні за космічним сміттям, повідомила в Twitter, що прогнозований час падіння на Землю першого ступеня ракети-носія «Чанчжен-5B» — це 31 липня о 14:07 за Києвом плюс/мінус 24 години. Падіння ступеня ракети відбудеться у зоні проживання 88% населення Землі. На щастя, здебільшого ця зона представлена ​​океаном, тому загроза життю та здоров’ю населенню мінімальна.

  Найближчими днями на Землю впаде перший ступінь ракети-носія «Чанчжен-5B», який перед цим вивів на орбіту лабораторний модуль «Веньтянь» для китайської орбітальної станції. Схожа ситуація сталася трохи більше ніж рік тому, коли така ж ракета вивела на орбіту центральний модуль космічної станції. Більше того, ця історія повториться ще двічі: у жовтні цього року в процесі виведення на орбіту другого лабораторного модуля і наступного року, коли на орбіту буде виведено китайський космічний телескоп як інструмент орбітальної станції, що відокремлюється.

  Фахівці поки що не можуть точно розрахувати час та місце падіння першого ступеня «Чанчжен-5B». Динаміка атмосфери та профіль уламків не дозволяють зробити точний прогноз. Але з наближенням цієї події точність буде багаторазово зростати.

  Передбачувана вага ступеня або те, що від неї залишилося може становити 23 т, а розміри можуть досягати 54 м.

  “Об’єкт такого розміру, що входить в атмосферу, не згорить в атмосфері Землі, і загальне правило свідчить, що 20-40 відсотків маси великого об’єкта досягне поверхні, хоча це залежить від конструкції об’єкта”, – йдеться в повідомленні. Падіння відбудеться між 41 градусом північної широти і 41 градусом південної широти, до смуги якого входять Нью-Йорк, Мадрид і Пекін, а також землі далеко на півдні Чилі та Веллінгтон у Новій Зеландії.

  У Китаї розуміють потенційну небезпеку ситуації неконтрольованого сходу з орбіти частин ракет та супутників. Для запобігання цьому, наприклад, у країні випробовуються технології гальмування у верхніх шарах атмосфери з використанням конструкцій типу вітрила. Настане час, і в цю «російську рулетку» грати більше не доведеться. Принаймні в це хочеться вірити. В іншому випадку, до кінця десятиліття прогнозується помітний відсоток ймовірності смертельного інциденту за участю космічного сміття — з ймовірністю до 10%, як вважають канадські фахівці.

  Джерело: spacenews.com  • інші новини
  • не пропусти

  • магазин