Верещук пояснила, де зимуватимуть 800 тисяч переселенців

  1502

  Напередодні зими майже 800 тисяч вимушених переселенців в Україні потребуватимуть житла. Уряд робить все можливе, щоб люди мали тимчасовий дах над головою, де вони могли б перезимувати, виїхавши із зони бойових дій та окупації. Про це в ефірі єдиного телемарафону заявила віце-прем’єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук, повідомляє “Укрінформ”.

  «Щодо необхідності тимчасового житла, то майже 800 тисяч громадян України втратили житло. Модульним житлом, як і рештою будівництва займається Мінрегіон, вони мають програми, необхідні гроші на це. Як ви знаєте, є програми разом із урядом Польщі, іншими урядами, є вже перші модульні містечка, але їх точно недостатньо», – зазначила міністр реінтеграції.

  За її словами, багато людей не дуже хочуть жити у модульних містечках, з чим зіткнулися на Чернігівщині, бо мешкали у своїх приватних домоволодіннях. Як кажуть, хочуть «хоч одну кімнатку, але у себе на городі». Але цього забезпечити поки що не вийде.

  «Те, що житла цього року не буде збудовано у достатній кількості, треба вже казати. Те, що люди переміщатимуться і опалювальний сезон буде важким, це справді теж правда. Але те, що ми займаємося, наприклад, житлом, утепленням, реконструкцією, заміною котлів, робимо все, щоб людям, які перемістилися, було де жити і де перезимувати – це теж факт», – підкреслила віце-прем’єр.

  Верещук спрогнозувала, що ще близько півмільйона людей в осінній період переміститься зі сходу на захід, що становитиме додаткове навантаження до тих, хто вже виїхав раніше.

  Зазначимо, що переселенців в Україні заборонено виселяти, їх можна лише перемістити в прийнятні умови, які будуть не гіршими, а то й кращими.


  • не пропусти

  • магазин