Китай вперше запустив супутники за допомогою нової твердопаливної ракети Ліцзянь-1

  247

  Китайські джерела повідомляють, що в країні вперше здійснено виведення в космос супутників на новітній твердопаливній ракеті-носії Zhongke-1 (ZK-1, Lijian-1) або Ліцзянь-1.

  Це ракета для недорогої доставки відносно невеликих вантажів на низькі орбіти, але важливість розробки не лише у вартості запуску. Ракета «Лицзянь-1» є конверсійним виробом, в основі якого, мабуть, лежать китайські міжконтинентальні балістичні ракети DF-31.

  Конверсійні ракети добре зарекомендували себе в США. Ці ракети є модифікаціями МБР, які використовували для запуску супутників при наближенні термінів зняття з бойового чергування. Зрештою, потужності для виробництва МБР без значних переробок можна використовувати для виробництва Ліцзянь-1 або подібних ракет-носіїв.

  Ракету «Ліцзянь-1» вперше було успішно випробувано наприкінці минулого року. Сьогодні вона стартувала о 12:12 за пекінським часом (07:12 за київським часом) з космодрому Цзюцюань на півночі Китаю. Запуск був успішним – на орбіту виведено 1,5 т корисного навантаження у вигляді шести супутників. Повідомляється, що супутники призначені для спостережень за щільністю атмосфери Землі та випробування електромагнітних пристроїв.

  Джерело: xinuos.com


  • не пропусти

  • магазин