Угода з купівлі Twitter Ілоном Маском під питанням – виникли непердбачувані труднощі

  24

  Підготовку до угоди з покупки Twitter Ілоном Маском (Elon Musk) продовжують супроводжувати протиріччя. Представники соціальної мережі провели спеціальний брифінг, у ході якого спробували переконати громадськість, що частка ботів значно нижча 5%, але неофіційні джерела стверджують, що Ілон Маск та його фахівці не змогли знайти робочого способу отримати достовірне уявлення про частку сумнівних облікових записів.

  У результаті протягом минулої доби курс акцій Twitter поперемінно рухався у протилежних напрямках. Оскільки співробітники Twitter виступили із заявами про методику визначення частки сумнівних записів раніше, акції компанії вдень спробували зрости в ціні на 2,6%. Пізніше на сторінках The Washington Post було опубліковано статтю, яка сформувала зворотний тренд, після чого акції Twitter завершили сесію зниженням курсу на 4%. Видання з посиланням на свої джерела повідомило, що, по-перше, команда Ілона Маска зневірилася знайти методи аналізу наданої Twitter інформації, які дозволяли б достовірно визначити частку сумнівних облікових записів у щоденній аудиторії, що «монетизується».

  По-друге, джерела повідомили, що потенційний покупець припинив шукати джерела фінансування угоди на початкових умовах, які оцінювали активи Twitter у $44 млрд. Очікується, що в тактиці поведінки Маска стосовно підготовки цієї угоди скоро відбудуться значні зміни. Чи буде це відмова від купівлі активів Twitter за спочатку обумовленою ціною, або угода розвалиться повністю, зараз важко судити.

  Експерти пояснюють, що обидва сценарії для Маска будуть важко реалізованими. Насамперед, він має довести, що недостовірність інформації про частку сумнівних облікових записів, наданої Twitter, є суттєвим порушенням умов угоди. Зробити це буде вкрай складно, особливо з урахуванням тієї поспішності, яка супроводжувала переговори про покупку соціальної мережі на початковому етапі.

  Відбутися виплатою неустойки у розмірі $1 млрд Ілону Маску у разі повної відмови від покупки Twitter також навряд чи вдасться. Компанія у разі розвалу угоди залишиться у вразливому становищі та спробує стягнути з Ілона Маска збитки через суд або навіть змусити його до покупки своїх активів. Представники Twitter та Ілона Маска відповідно всі ці чутки коментувати для The Wall Street Journal відмовилися.

  Джерело: washingtonpost.com


  • не пропусти

  • магазин