Червоний Місяць у стані повного затемнення показали на фото

  24

  Європейська Південна Обсерваторія (ESO, European Southern Observatory) представила зображення Місяця у стані повного затемнення. Знімок зроблено цього місяця в обсерваторії ESO Параналь у Чилі.

  На фотографії природний супутник нашої планети виглядає забарвленим у червоний колір. Під час місячного затемнення Земля, опинившись прямо між Сонцем і Місяцем, загороджує Сонце від Місяця. Вся поверхня Місяця потрапляє у тінь, що відкидається Землею.

  «Червоний колір Місяця при цьому пов’язаний з тим, що сонячні промені проходять через атмосферу Землі. Сонячне світло містить у собі всі кольори веселки. Блакитні промені розсіюються в атмосфері в процесі так званого Релеєвського розсіювання (що і робить небо блакитним), а ось червоні проходять крізь атмосферу вільніше, лише трохи відхиляючись. Ці відхилені червоні промені й досягають поверхні Місяця, надаючи їй цей драматичний червонуватий відтінок », – йдеться у публікації.

  Слід зазначити, що знімок зроблено в момент повної фази затемнення, коли Земля найбільш сильно екранувала сонячне світло.

  Джерело: eso.org


  • не пропусти

  • магазин