Американці провели важливий тест військового лазера – ним збили крилату ракету

  919

  У лютому цього року на військовому полігоні Вайт-Сендс у Нью-Мексико під час випробувань під егідою Управління військово-морських досліджень (ONR) повністю електрична високоенергетична лазерна зброя вперше була використана для поразки цілі у вигляді крилатої ракети, що летить на дозвуковій швидкості. Ціль успішно вражена. Робота з удосконалення лазерів військового призначення буде продовжена.

  Лазерну установку для випробувань презентувала компанія Lockheed Martin. Також як партнер у розробці комплексу виступила компанія Rolls Royce.

  «Ми використали більш ніж 40-річний досвід у галузі спрямованої енергії для створення нових можливостей, які допоможуть бойовим діям у 21 столітті», – сказав Рік Кордаро (Rick Cordaro), віце-президент Lockheed Martin Advanced Product Solutions.

  Представлений Lockheed Martin бойовий лазер розробляється як один із елементів багаторівневої лазерної оборони (Layered Laser Defense, LLD). Розробка та випробування систем нового покоління LLD на напівпровідникових лазерах ведуться понад десять років. Елементи LLD можуть і повинні як вести і засліплювати цілі, виводячи з ладу датчики на їх борту, так і вражати ворожі об’єкти з фіксацією пошкоджень.

  Повністю електрична зброя дозволяє знизити вартість експлуатації від установки до пострілу, а також забезпечить роботу бойової системи, доки на борту судна залишається паливо та електрика. Таке озброєння менш небезпечне для екіпажу на всіх етапах обслуговування, а також підвищує живучість та вогневу міць у високодинамічних обставинах сучасного бою.

  Раніше демонстратори лазерних систем LLD Lockheed Martin на десантних кораблях ВМС США змогли вразити дрони, квадрокоптери та роботизовані човни. Поразка у повітрі крилатої ракети на полігоні стала новим досягненням розробників компанії. Втім, до озброєння подібних систем пройде ще не одна п’ятирічка, але напрям, вважають в армії США, обрано правильний.

  Джерело: navalnews.com


  • не пропусти

  • магазин