Європейське космічне агентство припинило співпрацю з РФ щодо місячних програм

  34

  Європейське космічне агентство (ЄКА) заявило про припинення спільної роботи над місячними програмами разом із Росією. Відповідна заява була опублікована на сайті європейського відомства.

  «ЄКА припинить спільну діяльність з Росією за програмами “Місяць-25”, “Місяць-26” та “Місяць-27”. Як і у випадку з програмою ExoMars, <…> санкції є суттєвою зміною обставин і унеможливлюють здійснення ЄКА запланованої співпраці за місячними програмами» , — йдеться у повідомленні.

  В ЄКА також повідомили, що місячні програми мають для агентства важливе значення і робота щодо них триває у співпраці з американським аерокосмічним агентством NASA та комерційними компаніями. Зокрема, відзначаються місії PILOT-D та PROSPECT, які планувалося реалізувати в рамках програм «Місяць-25» та «Місяць-27». У їхньому ході планувалися перевірка спеціальної навігаційної камери, а також операції з буріння місячного реголіту.

  У повідомленні ЄКА також зазначається, що через призупинення співпраці з «Роскосмосом» за марсіанською програмою ExoMars Rover відкладено запуск місії, що планується на вересень, з відправкою посадкового модуля з марсоходом Rosalind Franklin. В даний час ЕКА спільно з франко-італійською компанією Thales Alenia Space проводить “прискорене вивчення варіантів подальших дій”.

  Джерело: esa.int

   


  • не пропусти

  • магазин