В NASA показали ракету Space Launch System з висоти 620 км

  1909

  Нова ракета, на якій має відбутися відправлення людини на Місяць, така велика, що її можна роздивитися навіть з космосу.

  NASA ще тиждень тому відправили ракету Space Launch System із космічним кораблем “Оріон” для проведення передпольотних випробувань. А тепер агенція показала знімки ракети, які були зроблені супутником Pléiades Neo, яким керує європейська аерокосмічна компанія Airbus, повідомляє Space.

  Нова мегаракета NASA вирушила на стартовий майданчик у Космічному центрі імені Кеннеді для проведення генеральної репетиції запуску. Зважаючи на той факт, що компанія Airbus також взяла участь у створенні космічного корабля “Оріон”, її супутники теж стежать за результатами випробувань.

  Супутник Pléiades Neo зробив знімки ракети, стартового майданчика та прилеглої території з висоти 620 км у високій роздільній здатності. На фотографіях видно справді неймовірні розміри ракети-носія, висота якої разом із кораблем становить 98 метрів.

  На створення нової ракети пішло 10 років, і коштував цей процес мільярди доларів. Але тепер нарешті все готове до першого старту. Хоча в NASA кажуть, що це буде лише перевірка двигунів, а сам запуск ракети в космос відбудеться не раніше за травень 2022 року.

  NASA в межах триетапної програми “Артеміда” хоче, щоб перша з 1972 року людина ступила на поверхню Місяця вже у 2026 році. Хоча ця дата не є остаточною через проблеми з фінансуванням.

  Щодо першого запуску в межах місії “Артеміда-1”, то він мав відбутися ще в лютому цього року. Але потім у космічному агентстві заявили, що потрібні додаткові тести працездатності всіх систем ракети й перенесли запуск на березень 2022 року.

  Тепер відомо, що генеральна репетиція запуску, без самого старту, відбудеться 3 квітня. Після цього ракета і космічний корабель знову повернуться до складального ангара і чекатимуть можливого польоту до Місяця в травні цього року.

  У межах першої безпілотної місії ракета разом із кораблем вирушать на орбіту Місяця та повернуться на Землю. Далі NASA планує ще один запуск цим же маршрутом, але вже з екіпажем. І лише на третьому етапі місії, приблизно у 2026 році, астронавти вирушать безпосередньо на поверхню Місяця.

  Джерело: focus.ua


  • не пропусти

  • магазин