Гробницю першого імператора Китаю просканують космічними променями

    908

    Вчені планують просканувати космічними променями знамениту гробницю першого імператора Китаю Цінь Шіхуанді, яка охороняється «Теракотовою армією», пише Daily Mail.

    Похоронний комплекс у районі Ліньтун міста Сіань (провінція Шеньсі) займає площу 56 квадратних кілометрів. Деякі фахівці припускають, що у гробниці можуть бути смертельні пастки, стародавня карта та річки ртуті.

    Гробниця, вік якої перевищує 2,2 тисячі років, відома своєю «Теракотовою армією». Тисячі розмальованих унікальних статуй охороняють імператора після смерті. Однак багато з них поблякли після перебування на сухому повітрі. У зв’язку з тим, що збереження артефактів ніхто не може гарантувати, влада Китаю довгий час виступає проти розкопок та розтину гробниці. Досі вона залишається запечатаною.

    Проте вчені знайшли спосіб «побачити», що зберігається у комплексі, та планують продовжити його вивчення. Фахівці вирішили використати детектори субатомних частинок. Їх розмістять під гробницею, і вони зможуть відобразити вміст у трьох вимірах.

    Зазначається, що потік субатомних частинок утворюється, коли космічні промені взаємодіють із верхніми шарами атмосфери Землі. Деякі частинки спеціалісти називають мюонами, а метод сканування за допомогою них – мюонною томографією. Вона працює за принципом рентгенівського випромінювання.

    Однак поки що вчені розмірковують, яким чином фізично розмістити детектори під мавзолеєм, щоб не пошкодити його і артефакти. Крім цього, складність дослідження полягає в тому, що на результати мюонної томографії слід чекати тривалий час, оскільки даний метод візуалізації не миттєвий. Попереднє моделювання показало, що щоб отримати чітке зображення нутрощів гробниці, детектори повинні стояти на одному місці як мінімум рік.