Астрономи вперше виявили кандидата в екзопланету за межами Чумацького Шляху

  170

  Астрономи Смітсонівської астрофізичної обсерваторії у США вперше виявили сліди можливої ​​екзопланети за межами галактики Чумацький Шлях. Ознаки існування небесного тіла зафіксував рентгенівський космічний телескоп Chandra, йдеться у статті, опублікованій у журналі Nature Astronomy.

  Кандидата в екзопланету вирахували в галактиці Вир або M51, розташованій на відстані близько 30 млн світлових років від Землі. Космічний об’єкт вдалося знайти завдяки транзитній події, коли яскравість якої-небудь зірки падає через тіло, що проходить на її тлі.

  Так, небесне тіло перекрило випромінювання від подвійного рентгенівського джерела M51-ULS-1, що складалося з нейтронної зірки або чорної дірки, яка притягувала до себе газ від близько розташованої зірки-компаньйона в 20 разів масивнішої за Сонце.

  За оцінками астрономів, виявлене космічне тіло має бути розміром приблизно як Сатурн. При цьому воно обертається навколо компактного об’єкта на відстані вдвічі вищій, ніж Сатурн знаходиться від Сонця.

  Така орбіта планети-кандидата говорить про те, що космічний об’єкт не проходитиме перед своїм подвійним партнером протягом 70 років. Це перешкоджає подальшим спробам підтвердити знахідку. При цьому вчені через невизначеності періоду обертання неспроможні точно сказати, коли станеться другий транзит.

  Зазначається, що астрономи раніше знаходили екзопланети та кандидати в екзопланети у галактиці Чумацький Шлях. При цьому всі виявлені небесні тіла знаходяться на відстані менше ніж три тисячі світлових років від Землі.  • новини партнерів

  • не пропусти

  • магазин