Супутниковий інтернет Starlink Ілона Маска запустять зовсім скоро, але з обмеженнями

  59

  Зараз на орбіті знаходяться понад 1700 супутників Starlink, які забезпечують доступом до Інтернету близько 100000 бета-тестерів Starlink по всьому світу. Але вже скоро проєкт вийде зі стадії бета-версії.

  За планом Ілона Маска (Elon Musk), на орбіту має бути виведено 12 тис. супутників Starlink, а пізніше він хоче збільшити їх кількість до 30 тис. одиниць. Це дозволить забезпечити доступом в Інтернет усі куточки планети. Загальні витрати на реалізацію проєкту оцінюються в $10 млрд.

  Ілон Маск раніше підтвердив, що фінальна версія Starlink повинна бути запущена в наступному місяці, коли завершиться бета-тестування проєкту. Очікується, що до кінця року кількість користувачів Starlink різко зросте. При цьому буде діяти обмеження на кількість абонентів, які накладаються як законами фізики, так і законами країн. У США SpaceX отримала дозвіл на забезпечення доступом до інтернету тільки 1 мільйона терміналів, але вже працює над отриманням ліцензії для 5 мільйонів терміналів.

  Продуктивність Starlink поки не зовсім стабільна, пропускна здатність визначається навіть більшою кількістю чинників, ніж звичайний широкосмуговий зв’язок. Супутниковий інтернет Ілона Маска підходить тим, хто живе в сільській місцевості, де мало будівель, але дерева також можуть представляти проблему.

  Підписка на Starlink зараз коштує 99 доларів на місяць, при цьому також необхідна передоплата в розмірі 499 доларів за термінал, монтажний штатив і маршрутизатор.  • новини партнерів

  • не пропусти

  • магазин