Вчені: засуха може викликати гострий дефіцит кави і цукру

  62

  Шведські вчені попередили про майбутню нестачу кави та цукру. Її причиною може стати посуха, яка буде викликана серйозними кліматичними змінами.

  Дослідники зі Стокгольмського інституту довкілля опублікували доповідь, в якій повідомляється, що до 2099 року до 59% урожаю основних сільськогосподарських культур можуть бути знищені посухою.

  В першу чергу потепління торкнеться виробництва кави і цукру. Постачання цукрової тростини скоротяться на 58,5%, урожай кави сорту арабіка знизиться на 45,2%, а сорту робуста – на 23,5%. Позитивні зміни покаже тільки пшениця – її врожаї збільшаться на 14%.

  На думку вчених, найбільш згубний вплив на продовольчу промисловість в світі надасть екологічна ситуація в Китаї, США і Бразилії. Через збої в постачаннях з цих держав ситуація прийме критичний характер, що може привести до народних хвилювань.

  Нагадаємо, в травні 2020 року міжнародна команда екологів і фахівців з вивчення Землі зійшлися на думці, що до 2300 рівень Світового океану підніметься на п’ять метрів. А минулого тижня американські вчені повідомили, що до 2060 року через зміни вітрів в Європу прийде екстремальна погода.  • новини партнерів

  • не пропусти

  • магазин