Вчені готуються відновити популяцію мамонтів

  298

  Нещодавно створена компанія Colossal, яка працює в області біології та генетики, представила плани відродження деяких видів вимерлих тварин, і почати вона готова з мамонтів. Про це повідомляє CNBC. За оцінками вчених з Colossal, відродження популяції мамонтів допоможе врятувати Арктику, відновити порушені екосистеми та уповільнити зміну клімату. Поява першого мамонта очікується через шість років.

  Компанія Colossal була створена підприємцем Беном Леммі спільно з відомим вченим-генетиком і молекулярним інженером професором генетики Гарвардської медичної школи Джорджем Черчем, якого також називають батьком синтетичної біології. Команда професора вже займалася дослідами по з’єднанню (сплайсингу) генів мамонта з ДНК клітин шкіри азійського слона, і досліди пройшли успішно, враховуючи, що мамонт дуже схожий з азійським слоном. У Colossal намір поглибити ці дослідження і хочуть виростити гібрид слона і мамонта в лабораторних умовах.

  Як зазначив в інтерв’ю CNBC Джордж Черч, азійському слону загрожує зникнення, тому вчені вирішили заодно врятувати і його. «Цьому виду загрожують дві речі. Перша – це вірус герпесу, а друга – близькість до людини. Тому ми вирішили виправити обидва ці моменти і дати цьому виду нове місце проживання. Там, де величезні простори і практично немає людей, а це північні райони Канади, Аляска і Сибір », – заявив професор. Тому генетично модифікований азійський слон отримає резистентність до вірусу герпесу і зможе переносити низькі температури. Особина, яку вчені збираються виростити в лабораторії, буде виглядати і поводитися як шерстистий мамонт.

  Зовсім недавно цей проєкт отримав фінансову підтримку інвесторів в розмірі $15 млн. Серед перших інвесторів мільярдер, засновник інвесткомпанії Tulco Томас Талл, компанії Draper Associates, Winklevoss Capital, мотиваційний спікер Ентоні Роббінс.  +
  +
  • новини партнерів

  • не пропусти

  • магазин