Медики вперше змогли прочитати думки паралізованої людини

  520

  Фахівці з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско створили новий імплант для мозку. Пристрій дозволяє розшифровувати мозкові хвилі, дозволяючи людям, які втратили здатність говорити, висловлювати свої думки. З його допомогою вдалося вперше в історії дізнатися, про що думає паралізована людина.

  Мовний нейропротез має прямий контакт з мозковими хвилями, контролюючими голосову активність. Це рухи губ, язика і гортані, що утворюють кожну окрему букву. Пристрій призначається для людей, які втратили здатність говорити, і дозволяє їм вести відносно нормальний спосіб життя.

  Піддослідним став чоловік 30 років. Він переніс інсульт стовбура головного мозку 15 років тому, що призвело до великого паралічу і втрати мовної активності.

  Алгоритм проаналізував рухи губ, коли людина намагалася говорити, і таким чином навчився розпізнавати 50 слів, що дозволило скласти більше 1000 речень.

  Наприклад, він може відповідати на питання: “Як справи?”, “Ви хочете пити?” і багато інших. Всі слова переводилися в текст, а час генерації окремої фрази досягає 3-4 секунд.

  Вчені планують не тільки продовжити експерименти, але і збільшити швидкість розпізнавання. Крім того, вони хочуть розширити словниковий запас і навіть навчити алгоритм розмовляти. Для цього знадобиться не тільки поліпшити мозковий імплант, але і розширити число добровольців.

  Джерело


  • не пропусти

  • магазин