Астрономи заявили про відкриття чотирьох планет «підлітків»

  70

  Чотири недавно відкритих екзопланети допоможуть вченим зрозуміти, як розвивалася Сонячна система на ранніх етапах свого існування. Об’єкти розташовані на відстані 130 світлових років від землі та обертаються навколо зірок TOI 2076 і TOI 1807, повідомляє Astronomical Journal.

  Зірки входять в сузір’я Волопаса і Гончих псів. Це помаранчеві карлики, які, на думку астрономів, народилися в одній газовій хмарі 200 мільйонів років тому.

  Планети, які знаходяться навколо цих зірок, знаходяться на початкових етапах розвитку. Спостерігаючи за ними, вчені розраховують дізнатися, як еволюціонувала наша Земля.

  «Планети в обох системах знаходяться в перехідній, або підлітковій фазі свого життєвого циклу. Вони не новонароджені, але ще не повністю сформувалися», – пояснила астроном Христина Хеджес.

  Відомо, що планети в два-чотири рази більші за Землю. TOI 2076b обертається ближче всіх до своєї зірки. Вона в три рази більша від нашої планети і робить повний оборот за 10 днів. TOI 2076c і TOI 2076d здійснюють повне коло за 17 земних діб.

  TOI 1807 b входить в іншу планетну систему. Вона на самоті обертається навколо зірки, а рік на ній триває всього 13 годин. Ця планета отримує в 22 тисяч разів більше ультрафіолетового випромінювання, ніж Земля.

  «Вивчення як зірок, так і їх планет на цій стадії дасть уявлення про ранню еволюцію нашої власної Сонячної системи», – йдеться в тексті наукової роботи.

  Зараз учені працюють над виміром мас планет, але вплив гіперактивних молодих зірок може ускладнити це завдання. Теоретична модель говорить, що спочатку зірки мають щільну атмосферу, що виникла з газопилової хмари. Потім зоряне вивчення здуває її. Але деякі планети виявляються здатні створювати власну атмосферу, в тому числі через вулканічні активності. Вищеописані об’єкти, на думку астрономів, знаходяться приблизно в середині цього циклу.

  Раніше повідомлялося, що вчені виявили самотні планети. Вони не пов’язані з зірками і вільно дрейфують в космічному просторі.


  • не пропусти

  • магазин