Коливання Місяця можуть викликати рекордні повені в 2030-х роках

  285

  Зміни клімату вже призвели до того, що урагани і шторми стали частішими та потужними. Але стихійні лиха можуть бути пов’язані не тільки з потеплінням, повідомляє Nature Climate Change.

  Експерти NASA попередили, що є ще один фактор, що впливає на природу – коливання орбіти Місяця. Гравітація Місяця впливає на земні припливи та відливи. Її вплив може посилюватися і слабшати, оскільки супутник коливається на орбіті, змінюючи положення щодо Землі.

  Цикл місячних коливань триває 18,6 року. У першій половині цього терміну Місяць пригнічує припливи, а в другій, навпаки, підсилює. Вчені підрахували, що в 2030-х роках почнеться активна фаза.

  Автори дослідження описали так звані «повені під час припливу». Вони в середньому на 0,6 метра вищі від звичайних приливних хвиль і можуть істотно ускладнити життя мешканцям прибережних територій.

  У XXI столітті повені повинні стати ще більш потужними, оскільки рівень моря став рости. За даними NOAA (Національне управління океанічних і атмосферних явищ США), з 1880 року середній рівень Світового океану піднявся приблизно на 21-24 сантиметри, причому приблизно третина підйому припала на останні 25 років. До 2100 року рівень може зрости на 0,3-2,5 метра в порівнянні з 2000-м роком.

  Вчені відзначили, що у 2019 році в США відбулося 600 приливних повеней. У наступному десятилітті кількість днів, зазначених паводками, зросте в три-чотири рази. Прибережні райони, котрі зараз переживають по дві повені в місяць, будуть переживати по десять і більше.

  «Компанії не зможуть продовжувати працювати, якщо їх парковки будуть перебувати під водою протягом 10-15 днів кожного місяця. Люди втратять роботу, тому що просто не зможуть до неї дістатися», – попередили експерти.

  Раніше вчені оцінили темпи танення морського льоду в Арктиці. Він зникає в два рази швидше, ніж вважалося.


  • не пропусти

  • магазин