“Українці масово виїжджають із непідконтрольних територій”, – член української делегації в ТКГ пояснила причини

  794

  Хвиля масового виїзду українців із непідконтрольних територій пов’язана із відсутністю роботи на території окупованого Донбасу.

  Про це сказала Тетяна Іванова, член української делегації в Тристоронній контактній групі (ТКГ) із мирного врегулювання ситуації на сході України.

  “Люди з окупованих територій масово виїжджають тому, що не мають роботи, або мають вкрай низькооплачувану роботу. Якщо людина знайшла роботу на 6-7 тисяч рублів – це вважається, що їй вже пощастило”, – сказала вона.

  Водночас експерт уточнила, що маловірогідно, що люди виїжджають через те, що побоюються екологічної катастрофи внаслідок підтоплення шахт і відсутності державного контролю.

  “Я підтримую зв’язок із тими, хто має статус тимчасово переміщених осіб, а також тими, хто залишився на території окупованих територій. Люди здебільшого не знають про загрозу екологічної катастрофи”, – констатувала вона.

  Тетяна Іванова наголосила, що ситуація із закинутими заводами та шахтами на окупованих територіях є загрозливою, оскільки серед них є не тільки небезпечні хімічні об’єкти, але й радіаційні. Водночас бойовики не допускають до цих підприємств міжнародних спостерігачів, щоб ті могли оцінити їх стан та попередити лихо.

  “Цим питанням опікується соціально-економічна підгрупа, і це питання в роботі. Але так, організацію МАГАТЕ не допускають на тимчасово окуповані території для дослідження ядерних матеріалів, що може спричинити гуманітарну катастрофу”, – завершила вона.


  • не пропусти

  • магазин