В Китаї знайшли останки гігантського носорога масою, як шість слонів

  426

  У Китаї палеонтологи виявили найбільшого сухопутного ссавця. Про це йдеться в дослідженні, опублікованому в журналі Communications Biology.

  Китайські та американські фахівці знайшли останки носорога масою, як шість слонів в провінції Ганьсу ще у 2015 році. За підсумками досліджень і аналізу скам’янілості фахівці прийшли до висновку, що кістки належали гігантському нащадку носорогів, що жив на Землі 26 млн років тому. Вчені відзначили, що зазвичай скам’янілості розбиті на частини, але на цей раз череп попався без пошкоджень.

  Як повідомляється, представник виду Paraceratherium linxiaense важив майже 24 т, зріст тварини – сім метрів, довжина тіла досягала практично восьми метрів. Відмінними рисами цього виду були тонкий і дуже крихкий череп, короткий ніс, м’язиста і довга шия, більш глибока носова порожнина. За словами фахівців, зовні цей носоріг нагадував гігантського тапира, порослого шерстю. Харчувалася тварина м’якими рослинами, чагарниками і листям.

  Вчені також з’ясували, що цей вид пов’язаний з гігантськими носорогами, які мешкали в Пакистані. Це дозволило припустити, що ссавець пройшов через Тибетський регіон, звідки, можливо, дістався до індійсько-пакистанського субконтиненту, де вже знаходили інші екземпляри гігантських носорогів.

  Фахівці переконані, що знахідка допоможе встановити, як формувалося Тибетське плато – найбільша за площею і найвище нагір’я світу.

  Гігантський носоріг є однією із знакових тварин льодовикового періоду. Тварини цього виду вимерли в результаті кліматичних змін і хвороб. Походження цих носорогів досі не встановлено.


  • не пропусти

  • магазин