Аномалія магнітного поля Землі: чи зміняться полюси

  2431

  В ході нового дослідження було доведено, що дивна поведінка магнітного поля нашої планети над південноатлантичним регіоном триває вже протягом мільйонів років. Таким чином, аномалія навряд чи призведе до зміни всього магнітного поля Землі.

  Південноатлантична аномалія – слабке місце в магнітному полі Землі, яке захищає нашу планету від сонячного вітру і космічної радіації. Викликана вона тим, що внутрішній радіаційний пояс Ван Аллена наближається до поверхні планети, збільшуючи потік енергійних частинок. Ця аномалія також створює перешкоди в сигналах супутників і космічних кораблів.

  Дослідники з університету Ліверпуля в Англії вивчали вулканічні породи острова Святої Єлени, який лежить в зоні південноатлантичної аномалії. Записи магнітного поля Землі зберігаються в магматичних породах, завдяки чому можна простежити магнітну історію планети.

  Дослідники вивчили камені з 34 вулканів, які вивергалися на острові Святої Єлени приблизно 8-11 мільйонів років тому. Коли вулканічні породи охолоджуються, невеликі частинки оксиду заліза в них намагнічуються, «запам’ятовуючи» напрям і силу магнітного поля Землі.

  Лінії магнітного поля Землі проходять з півдня на північ, а геомагнітні записи гірських порід показали, що магнітне поле на острові Святої Єлени вказувало в різних напрямках під час вивержень. Це говорить про те, що магнітне поле в регіоні було нестабільним протягом приблизно 11 мільйонів років.

  Вважається, що ці коливання можуть в кінцевому підсумку призвести до зміни магнітного поля Землі. Однак з огляду на те, що магнітне поле в районі південноатлантичної аномалії було нестабільним протягом кількох мільйонів років, це малоймовірно.


  • не пропусти

  • магазин