Китай планує до 2030 року здійснити місію на Марс з поверненням на Землю

  229

  Китай має намір до 2030 року здійснити місію на Марс для збору і доставки на Землю зразків з Червоної планети. Про це в ході прес-конференції минулої суботи повідомив офіційний представник Китайського національного космічного управління Сюй Хунлян.

  – У найближче десятиліття наша держава продовжить реалізовувати великі науково-технічні проєкти для підвищення потужності космічної галузі. Просуватимуться великі проєкти, пов’язані з дослідженням планет, Місяця, пілотованою космонавтикою, створенням ракет, супутниковим інтернетом. Приблизно до 2030 року буде здійснена місія зі збору та доставки на нашу планету зразків з Марса, – сказав він.

  Нагадаємо, минулого року Китай за допомогою ракети-носія «Чанчжен-5» запустив автоматичну міжпланетну станцію «Тяньвень-1». У травні посадковий модуль станції здійснив успішну посадку на поверхню Марса – це стало першою посадкою китайського космічного апарату на поверхню Червоної планети. Китайський марсохід «Чжужун», що входить до складу цієї місії, буде займатися дослідженням ґрунту, іоносфери та клімату Марса.  • інші новини
  • не пропусти

  • магазин