Вчені з Німеччини виявили зв’язок між вакциною AstraZeneca і тромбами

  121

  Німецькі вчені з університету Гете у Франкфурті повідомили, що виявили зв’язок між вакциною від коронавірусної інфекції AstraZeneca і Johnson&Johnson і появою тромбів у щеплених пацієнтів. Про це йдеться в матеріалі видання Financial Times.

  Фахівці встановили, що випадки тромбозу пов’язані з аденовірусними векторами, які дані препарати від коронавірусу використовують для доставляння спайкового білка вірусу в людському організмі.

  – Передбачається, що спайковий білок потрапляє не в цитозольну рідину здорової клітини, де, як правило, виробляє білки COVID-19, а в ядро ​​цієї клітини. У зв’язку з цим частини білка розщеплюється і проявляються мутації. Саме вони є причиною утворення тромбів у деяких прищеплених пацієнтів, – йдеться в статті.

  Відзначається, що інші вакцини від коронавірусної інфекції доставляють білок в ядро ​​клітини, що дозволяє уникнути подібних побічних ефектів.

  Німецькі вчені припустили також, що розробники щеплень можуть змінити секвенування спайкового білка і тим самим запобігти його розщепленню.

  Нагадаємо, що на початку цього року навколо вакцини AstraZeneca розгорівся скандал: деякі європейські держави призупинили використання препарату через випадки виявлення тромбів у пацієнтів після вакцинації ним. На початку квітня європейський регулятор ЕМА підтвердив існування зв’язку між вакциною компанії AstraZeneca та утворенням тромбів.


  • не пропусти

  • магазин