Шостий політ вертольота Ingenuity на Марсі пройшов зі збоями

  191

  Проте, з завданням вертоліт впорався.

  Американське управління з аеронавтики та дослідження космічного простору NASA відзвітувало про те, як пройшов шостий політ вертольота Ingenuity на Червоній планеті.

  На цей раз, політ пройшов з технічними збоями, але в цілому експерти NASA задоволені тим, як Ingenuity виконав поставлене завдання і впорався з виниклими непередбаченими обставинами.

  Шостий «бойовий виліт» Ingenuity відбувся 22 травня 2021 року. Він повинен був розширити діапазон польоту і продемонструвати можливості аерофотозйомки, отримавши стереозображення потрібної області на заході.

  Ingenuity повинен був піднятися на висоту 10 метрів, перш ніж переміститися на 150 метрів на південний захід зі швидкістю 4 метри в секунду. Далі він повинен був переміститися на 15 метрів на південь, зробивши знімки в західному напрямку, потім пролетіти ще 50 метрів на північний схід і приземлитися.

  Перший 150-метровий відрізок польоту пройшов без проблем. Але потім щось сталося: Ingenuity почав міняти швидкість і розгойдуватися. Така поведінка зберігалася протягом усього польоту. До безпечної посадки бортові датчики показували, що апарат накренився більше ніж на 20 градусів, а також відбувалися скачки споживання енергії. У підсумку, апарат зумів приземлитися в 5 м від заданого місця.

  Як вдалося встановити експертам, приблизно через 54 секунди польоту стався збій і таймер камери почав показувати неправильний час, що призвело до подальших збоїв в системі навігації, постійному «виправленні» оцінок інформації в керуючому алгоритмі для обліку фантомних помилок.

  Нагадаємо, вертоліт Ingenuity Винахідливість) доставили на Марс прикріпленим до днища марсохода Perseverance (Наполегливість), який приземлився в кратері Езеро 18 лютого 2021 року. Головними завданнями Ingenuity є демонстрація технологій і проведення перших польотів на Марсі. Після перших успішних польотів Ingenuity в NASA вирішили розширити його місію і випробувати вертоліт для розвідки та супроводу марсохода.


  • не пропусти

  • магазин