Жодне дерево не постраждало під час виробництва паперу

  54

  Зміївська паперова фабрика, що на Харківщині нещодавно отримала міжнародний екологічний сертифікат FSC (Forest Stewardship Council). Що це маркування означає? Простими словами: «Жодне дерево не постраждало під час виробництва паперу». Маркування FSC повідомляє споживачам, що використані матеріали для виробництва паперу походять із стійких та законних джерел.

  10 млн. грн в Місця виробництво паперу для товарів народного споживання: папір для книжок, спеціальний папфр, обгортковий папір та папір для творчості.

  Переробка тетрапаку.

  9 тис. тон тетрапаку в рік пройшли аудит, що підтверджує обсяги переробки

  Сьогодні більшість книжок у Європі друкують з позначкою FSC.

  Що це маркування означає? Простими словами: «Жодне дерево не постраждало під час виробництва паперу». Маркування FSC повідомляє споживачам, що використані матеріали для виробництва паперу походять із стійких та законних джерел.

  Щоб отримати екологічний сертифікат, виробництво повинно відповідати чотирьом основним типам нормативних документів FSC:

  • стандарти (Standards, STD);
  • політики (Policies, POL);
  • директиви (Directives, DIR) – об’єднання в один документ декількох раніше опублікованих нормативних вказівок (Advice Notes);
  • процедури (Procedures, PRO).

  Крім того, FSC видає керівні документи, котрі містять опис можливих варіантів і методів виконання вимог нормативних документів. Вони носять інформаційний характер і не вважаються нормативними. Це інструкції та вказівки (Guidances, GUI).

  Команда «Ранок» дотримується екологічної відповідальності та безпеки не тільки через вимоги споживачів, хоча вони є для нас найважливішими під час виробництва книжок, але, у першу чергу, через нашу філософію.

  Ми прагнемо, щоб через кілька років кожний відповідальній український споживач надавав перевагу тільки екологічній продукції.

  Бережіть себе та свої сім’ї. Майбутнє наших дітей та навколишнього середовища без перебільшення в наших руках.

  Ми співпрацюємо зі Зміївською паперовою фабрикою, яка єдина в Україні займається переробкою комбінованих упаковок типу Tetra Pack: з-під молока та соку. Таким чином виготовляється крафтовий папір, на якому наше видавництво друкує книги та блокноти, які стали популярними серед споживачів. Нещодавно з’явилася ініціатива з виготовлення екоскотча, який швидко розкладається, на відміну від звичайного, який може пролежати більше 100 років. Ми хочемо, щоб про ці проєкти почули, бо вони важливі. Необхідно донести про такі альтернативи великому бізнесу

  Під час заходу активісти, підприємці та іноземні посли обговорили проєкти, які допоможуть зберегти природу планети. Організатор заходу Юрій Рябчун говорить, що для ефективності цей форум треба проводити частіше.

  “Ми хочемо робити його двічі на рік, адже питання екологічного ставлення до навколишнього середовища є одним із найважливіших у сучасному житті. Для багатьох людей екологія – це щось далеке. Але ми розкриваємо взаємозв’язок екології та ракових захворювань, екології та серцево-судинних захворювань, екології та кризи народжуванності”, – розповів Юрій.

  Форум відвідали й представники видавництва “Ранок”, яка у 2017 році запустила проєкт “Екокнига”, використовуючи перероблений матеріал. Нещодавно книгу “Зберегти місто”, яка вийшла у рамках цієї ініціативи, відзначили лідери ООН.

  Координаторка еконапряму в корпорації “Ранок” Олександра Мясоєдова стверджує, що екологічні проєкти України мають розвиватися.

  “Ми співпрацюємо зі Зміївською паперовою фабрикою, яка єдина в Україні займається переробкою комбінованих упаковок типу Tetra Pack: з-під молока та соку. Таким чином виготовляється крафтовий папір, на якому наше видавництво друкує книги та блокноти, які стали популярними серед споживачів. Нещодавно з’явилася ініціатива з виготовлення екоскотча, який швидко розкладається, на відміну від звичайного, який може пролежати більше 100 років. Ми хочемо, щоб про ці проєкти почули, бо вони важливі. Необхідно донести про такі альтернативи великому бізнесу”, – розповіла Олександра.

  Зараз 80% підручників для українських школярів видавництва “Ранок” друкуються на екопапері.

  Іноземні спікери під час заходу представили свої ініціативи та повідомили про подальшу співпрацю з Україною.

  “Відновлювальна енергетика – напрямок, у якому існує співпраця між Україною та Індією. У ньому зацікавлені індійські інвестори. Наприклад, Індія – член міжнародної асоціації сонячної енергетики і вона запрошує Україну приєднатися”, – зазначив повноважений посол Республіки Індія.

  Форум допоміг об’єднати бізнес, міжнародних експертів та активістів для поступової реалізації ініціатив щодо збереження довкілля планети та здоров’я нації.

  Паралельно корпорація “Ранок” бере участь у битві стартапів на першому в Україні “Plastic challenge Хакатон”. Представники будуть виступати з доповіддю “Екологія, як бізнес. Від переробки ТетраПак до виготовлення еко скотчу та антибактеріального паперу”.

  А 28 травня 2021 року – у свій День народження,який святкує в дати виходу першої книги з лого «Ранок» – оголошую святковий Екомарафон «З турботою про людей та планету», який стартує з урочистої висадки дерев на території автоматизованого логістичного центру «Ранок». Водночас у 6 містах України в мережі книгарень “Книголенд” розпочинають приймати Tetra Pak. Пакування отримають нове життя та будуть перероблені на Зміївській паперовій фабриці, щоб перетворитися на екопродукцію. В останній день марафону, 12 червня 2021 року, працівники видавництва “Ранок” прибиратимуть від сміття одну з рекреаційних зон Харківщини.

  Видавництво «Ранок» запрошує всіх екосвідомих українців приєднатися та відсвяткувати День народження компанії разом.

  Це можна зробити, виконавши одну або декілька корисних для природи справ: принести Tetra Pak до книгарні «Книголенд» (адреси вказані нижче), посадити дерево або кущ в будь-якій місцевості та прибрати смiття в місцях дозвілля.

  Для найактивніших учасників, які долучаться та привітають «Ранок», компанія підготувала приємні подарунки:

  • 50 екокниг видавництва «Ранок»;
  • 5 сертифікатів на 500 грн у мережі книгарень «Книголенд»;
  • екскурсії видавництвом «Ранок» та на Зміївську паперову фабрику.

  • не пропусти

  • магазин