SpaceX виграла контракт на відправку вантажу НАСА на Місяць в 2023 році

  87

  Приватна аерокосмічна компанія SpaceX отримала контракт на відправку на Місяць в 2023 році посадкового апарата Blue Ghost, на якому будуть розміщені корисні навантаження агентства НАСА, повідомляється на сайті компанії Firefly Aerospace.

  “Компанія Firefly рада, що наш космічний апарат Blue Ghost буде відправлений за допомогою вкрай надійної ракети-носія Falcon 9, яка доставить робочі інструменти та корисні навантаження технологічної демонстрації НАСА для досягнення агентством своїх наукових цілей і успіху програми “Артеміда “, – заявив старший віцепрезидент корпорації Ши Ферринг.

  Firefly Aerospace українського бізнесмена Максима Полякова отримала контракт з НАСА на $93,3 мільйона на доставку вантажу на поверхню Місяця в 2023 році на посадковому апараті Blue Ghost в лютому цього року.

  Відзначається, що Blue Ghost (названий так на честь рідкісного світлячка Phausis reticulata) забезпечить всі етапи доставки корисного навантаження: транзит до Місяця, вихід на місячну орбіту і доставку на поверхню.

  Вся місія повинна бути завершена за один місячний світловий день, який триває близько 14 земних днів.

  На додаток до корисного вантажу від НАСА апарат доставить ще понад 50 кг комерційного вантажу.


  • не пропусти

  • магазин