Сім тисяч тонн на орбіті: чи небезпечне космічне сміття?

  445

  На орбіті Землі перебуває близько семи тисяч тонн космічного сміття. У деяких випадках воно може стати загрозою, але більшість фахівців запевняють, що не всі фрагменти потрапляють на планету і можуть викликати значні руйнування.

  В цей час на орбіті Землі перебуває більше космічного сміття, ніж діючих апаратів, включаючи МКС. Воно являє собою штучні об’єкти, які вийшли з ладу, а також їх фрагменти.

  Однак для діючих супутників частки можуть бути небезпечні, оскільки швидкість зіткнення дорівнює 15 кілометрам в секунду. В результаті «космічних ДТП» кількість сміття тільки кратно зростає, провокуючи все нові зіткнення і розпад більших фрагментів на дрібні.

  Є також і загроза сходження космічного сміття на Землю, але більшість фахівців вважає, що це практично неможливо. Під дією атмосфери воно найчастіше згорає, і ймовірність великих руйнувань мала.

  У Європейському космічному агентстві (ЄКА) раніше підрахували, що на орбіті знаходиться близько 130 мільйонів часток антропогенного сміття розміром менше міліметра. Дрібні фрагменти також здатні вивести з ладу обладнання космічних апаратів.






  • не пропусти

  • магазин