У поліції нагадали, яке покарання чекає любителів “георгіївських” стрічок та іншої забороненої символіки

  858

  Національна поліція нагадує про заборону в Україні символіки тоталітарних режимів та застерігає від її використання.

  Як розповіли у МВС, за використання забороненої символіки передбачена адміністративна і кримінальна відповідальність.

  Використання символів тоталітаризму передбачає:

  • адміністративну відповідальність – стаття 173-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, зазначає, що виготовлення і пропаганда георгіївської стрічки тягне за собою накладення штрафу від 50 до 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією георгіївської (гвардійської) стрічки або предметів, що містять її зображення.
  • кримінальну відповідальність – стаття 436 -1 Кримінального кодексу України: виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки і пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів карається позбавленням волі на строк до 5 років.

  Зазначимо, що “георгіївська стрічка” – це символ російської експансії, який використовують радикальні російські організації. На території України ця стрічка використовувалася російськими силами під час окупації Криму та Донбасу. Із символу антифашизму ця стрічка давно перетворилася на символ сепаратизму. В Україні використання цієї стрічки заборонено законом з 15 червня 2017 року.


  • не пропусти

  • магазин