Вчені: кліматичні зміни поміняли нахил Землі

  27

  Фахівці з Китаю встановили, що за останні 10 років глобальне потепління на Землі змінило її нахил. В своєму дослідженні вчені вивчали швидкість обертання планети, а на неї впливає вага землі і трансформація земної поверхні. За цими показниками протягом 2 десятиліть стежили супутники американського космічного агентства НАСА.

  Останні кілька років вчені постійно вимірювали нахил земної осі, а також змогли встановити, що полярний дрейф полюсів змінив напрямок, причому ще 15 років тому. І в результаті швидкість руху полюсів в минулому році зросла в 17 разів, у порівнянні з початком 80-х років минулого століття. Китайські вчені прийшли до висновку, що це відкриття допоможе зрозуміти таке явище, як дрейф полюсів.

  Нагадаємо, що раніше телескоп Габбл виявив всередині Чумацького шляху зірку, яка саморуйнується. Вона знаходиться в центрі галактики, її огортає оболонка з пилу і газу. При цьому відстань до Землі становить близько 20000 світлових років. Ця зірка в 65 разів яскравіша за Сонце при своїй мінімальній яскравості, а при максимальній – в 400 разів. В даний час вченим відомо тільки про 50 схожих об’єктів в космосі, і вони є найбільш нестабільними.


  • не пропусти

  • магазин