Аваков хоче штрафувати за «нав’язливе спілкування» і саджати за публікацію фото без дозволу

  151

  За даними видання, Арсен Аваков вже подав на розгляд Кабміну проект змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів.Аваков хоче штрафувати за «нав’язливе спілкування» і саджати за публікацію фото без дозволу – Bihus.Info
  МВС України хоче запровадити штрафи за «нав’язливе спілкування» і кримінальну відповідальність за «переслідування». Про це пише Bihus.Info з посиланням на копії відповідного законопроекту, поданого міністром Арсеном Аваковим до Кабміну.

  За даними видання, 26 березня Міністерство внутрішніх справ, за особистим підписом міністра Арсена Авакова, подало на розгляд Кабміну проект змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів.

  До переліку злочинів пропонують додати «переслідування». Під «переслідуванням» мається на увазі – примушування особи до фізичного контакту з іншою особою, незаконне спостереження за нею, нав’язування спілкування, а так само за допомогою телекомунікаційних або інших засобів зв’язку, що спричинило погіршення якості життя цієї особи або її близьких родичів чи членів сім’ї. За це передбачений штраф або виправні роботи до 1 року.

  Під «погіршенням якості життя» в цій статті мається на увазі погіршення фізичного або психічного стану здоров’я, необхідність тричі й більше змінити місце проживання чи роботи, витрати на заходи безпеки. Водночас відсутній чіткий алгоритм – хто і як має вираховувати погіршення здоров’я.

  В документі немає пояснень, що мається на увазі під «нав’язуванням спілкування», хто, як і за якою шкалою вимірюватиметься «нав’язливість», або від якої кількості телефонних дзвінків стартує «нав’язування».

  «Відтак, існує загроза, що під цю кваліфікацію можуть потрапити щоденна рутинна робота журналістів – які часто, вживу чи телефоном, задають політикам і чиновникам питання, які їм не подобаються, і від відповіді на які вони ухиляються», – припускає Bihus.Info.

  Окрім того, покарання передбачене за перераховане вище у поєднанні з поширенням аудіо-, фото- чи відеоматеріалів зі сфери приватного життя цієї особи або її близьких родичів чи членів сім’ї без їх згоди, у тому числі унікальних даних, що використовуються цією особою або її близькими родичами чи членами сім’ї в засобах інформаційного зв’язку, у тому числі Інтернет. За це передбачений штраф або виправні роботи до 2 років, або обмеження волі на той самий строк.

  Поняття «унікальні дані» автори проекту роз’яснюють як дані, що використовуються цією особою або її близькими родичами чи членами сім’ї в засобах інформаційного зв’язку – а саме паролі, банківські рахунки, службова інформація, або інформація, яка не надається особою для використання іншими особами.

  «Під таке трактування, по суті, потрапляють будь-які журналістські розслідування, які базуються на даних із відкритих соцмереж політиків/чиновників та їхніх родин. Якщо щось із зазначеного вчинено повторно, або спричинило істотну шкоду (середньої тяжкості тілесні ушкодження або інші більш тяжкі наслідки), або було вчинене за попередньою змовою групою осіб чи з використанням свого службового становища, ‒ покарання розширюється до позбавлення волі на строк від 2 до 5 років», – пише Bihus.Info.

  За даними Інституту масової інформації, у лютому 2021 року було зафіксовано 16 випадків порушень свободи слова в Україні, 12 з них стосувалися фізичної агресії проти журналістів, п’ять жірналістів отримали тілесні ушкодження.

  У березні 2021 року Велика Британія вперше в історії на урядовому рівні затвердила національний план захисту журналістів. План затверджено на рівні Національного комітету безпеки журналістів, до якого входять Національна спілка журналістів, Об’єднання редакторів та інші профільні учасники. Він передбачає захист журналістів не тільки від насильства, а й від цензури.


  • не пропусти

  • магазин