Вертоліт NASA зробить перший політ на Марсі не раніше 11 квітня

  273

  Вертоліт Ingenuity (“Винахідливість”), який прибув на Марс разом з марсоходом Perseverance (“Наполегливість”), здійснить перший пробний політ на Червону планету не раніше 11 квітня, повідомило Національне управління США з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA).

  Дані про результати польоту, якщо він відбудеться в ці терміни, можуть надійти на Землю вже на наступний день – 12 квітня.

  Раніше американське космічне агентство повідомляло, що політ може відбутися 8 квітня.

  Висота першого польоту, який триватиме 20-30 секунд, складе близько 3 метри. В ході подальших планується його підіймати до п’яти метрів.

  В цей час вже вибрана відповідна плоский злітно-посадковий майданчик. У майбутні дні до нього повинен буде під’їхати марсохід, з якого на поверхню планети буде спущений вертоліт. Потім літальний апарат повинен за допомогою своєї сонячної панелі зарядитися протягом доби.

  Робота Ingenuity розрахована на 31 день. В ході польотів на Марсі він буде робити аерофотозйомку навколишньої місцевості.

  Апарат Ingenuity 1,2 метра в діаметрі та вагою 1,8 кг оснащений двома камерами, здатний зависати в повітрі на 20-30 секунд для фотографування місцевості.

  Марсохід Perseverance з вертольотом Ingenuity здійснив успішну посадку на поверхню Червоної планети 18 лютого.

  Американська автоматична міжпланетна станція до Марсу була запущена 30 липня минулого року.

  Perseverance є вже п’ятим американським марсоходом, який NASA відправило для вивчення Червоної планети.


  • не пропусти

  • магазин