Вчені зробили найбільш деталізоване в історії фото чорної діри

  1451

  Команда вчених, які працюють на телескопі Event Horizon, змогли деталізувати фотографію чорної діри М 87. Як повідомляє ВСВІТІ з посиланням сайт товариства Event Horizon, це зображення стало більш детальної версією знімка того ж об’єкта, який ця ж команда зробила в 2019 році .

  Перше фото чорної діри стало справжньою подією в науці. Тепер же астрофізики зуміли розглянути надмасивний об’єкт в центрі галактики Мессьє 87 в поляризованому світлі. Таким чином вони отримали сигнатуру магнітних полів чорної діри.

  Для цього довелося об’єднати дані, отримані в восьми телескопів, розташованих по всій Землі. Їх сукупна потужність і точність дозволили б розглянути і виміряти на Місяці об’єкт, розміром з кредитну карту. Разом вони зуміли зробити ще більш чіткий, ніж початковий, знімок об’єкта, віддаленого від Землі на 53 мільйони світлових років.

  За словами вчених, це фото допоможе їм зрозуміти, як магнітні поля поводяться поводяться навколо чорних дір. А поляризуване світло, яке зменшує відблиски, дозволяє вченим розглянути і нанести на карту лінії цих самих полів.

  Вчені розраховують, що нове зображення допоможе їм глибше зрозуміти релятивістські струмені, які викидає ця чорна справи. Ці струменя є матерію, яку чорна діра не поглинула, а чомусь викинула в далекий космос. У галактиці М 87 довжина цих струменів перевищує 5000 світлових років від центру, саме тому вченим так цікавий саме цей об’єкт.


  • не пропусти

  • магазин