Астероїд Апофіс, який тривожив вчених з 2004 року, не зіштовхнеться з Землею найближчі 100 років — NASA

  211

  Астероїд 99942 Апофіс відкрили у 2004 році. Це навколоземний астероїд діаметром понад 300 метрів та масою близько 20 млн т. Близькі проходження Апофіса біля Землі очікували у 2029, 2036, а згодом — 2068 році.

  Проте після останніх досліджень NASA Апофіс прибрали зі списку астероїдів, що несуть потенційну загрозу, пише The Guardian.

  «Близьке проходження у 2068 році уже теж виключене з варіантів. Наші розрахунки не показують жодного впливу цього астероїда на Землю принаймні упродовж наступних 100 років», — сказав Давіде Фарнокіа із Центру досліджень навколоземних об’єктів NASA.

  У п’ятницю, 13 квітня 2029 року, Апофіс прийде на відстані 32 тисячі км від Землі, що дозволить астрономам краще його вивчити. 32 тисячі км — це приблизно одна десята відстані до Місяця, трохи ближче, ніж відстань, на якій Землю оточують супутники зв’язку (це 36 тисяч км).

  «Коли я почав працювати з астероїдами після коледжу, Апофіс був найвідоміший з небезпечних астероїдів. Відчуваю своєрідне задоволення, якщо його виключити зі списку ризиків», — каже Давіде Фарнокіа.

  Апофіс належить до групи Атона — навколоземних астероїдів, що більшість часу рухаються всередині орбіти Землі, між нашою планетою і Сонцем.

  NASA оцінило кількість енергії, яка вивільниться, якщо Апофіс зіткнеться із Землею, у 500 мегатонн. Для порівняння, енергія Тунгуського метеорита оцінюється у 10—40 мегатонн, найпотужнішого випробування ядерної зброї — 50 мегатонн, а виверження вулкана Кракатау — 200 мегатонн.

  Можливі наслідки зіткнення Апофіса з нашою планетою залежать від його щільності, а також місця та кута удару. Будь-яке зіткнення призведе до руйнувань у місці падіння на площі до тисячі квадратних кілометрів, можливі численні людські жертви (якщо це станеться в густонаселеному районі), проте зіткнення не спричинить довгострокових глобальних ефектів, подібних до «ядерної зими».


  • не пропусти

  • магазин