Іспанські вчені назвали втрату нюху хорошим симптомом COVID-19

  230

  Іспанські вчені встановили, що втрата нюху свідчить про прояв сильної імунної реакції. Про це йдеться в дослідженні, опублікованому в журналі Infection.

  В рамках даної роботи вчені вивчили один з найпоширеніших симптомів COVID-19, а саме втрату чутливості до смаків і запахів.

  Проаналізувавши дані 5868 пацієнтів, які перехворіли на COVID-19, експерти виявили симптоми порушення нюху у 8,67% чоловіків і 12,41% жінок. Крім того, дослідники з’ясували, що найчастіше цей симптом проявляється у людей молодше 65 років.

  Вчені визначили, що симптоми порушення нюху свідчать про прояв сильної імунної реакції організму. Така імунна відповідь організму на вірус своєю чергою суттєво знижує ймовірність розвитку цитокінового шторму, що потенційно веде до смерті пацієнта, повідомляється в дослідженні.

  14 лютого люди, які перенесли коронавірус, розповіли про незвичайні наслідки так званого тривалого COVID-19. Крім загальних симптомів, таких як втома, головний біль, дискомфорт у животі, запаморочення і біль в м’язах, опитані заявили, що страждали від «страшних» довгострокових наслідків: паралічу, невралгії, болі в районі апендикса, а також від нападів і пошкоджень печінки.

  22 січня стало відомо, що прояв коронавірусу може бути виражено в тому числі через запалення ротової порожнини, і пацієнтам з COVID-19 може знадобитися допомога стоматолога.


  • не пропусти

  • магазин