Спека, посуха і бурі з градом: синоптики прогнозують аномальне літо в Україні

  590

  Синоптики прогнозують влітку 2021 погодні аномалії через вплив тихоокеанського кліматичного явища. В періоди “затишшя” очікується спека і посуха, спекотно буде і у вересні.

  Прогнозом погоди поділилися кліматолог Віра Балабух і народний синоптик Леонід Горбань.

  За словами Віри Балабух, наукового співробітника Українського гідрометеорологічного інституту, у 2021 році літо в Україні може опинитися під впливом Ла-Ніньї. Це кліматичне явище регулярно виникає в тропічних широтах південної частини Тихого океану, і впливає на погоду не тільки там, але і в Атлантиці.

  Ла-Нінья може забезпечити потужні явища в нашій країні.

  “Циклони, які неминуче будуть проходити з заходу і південного заходу через територію України, виявляться більш потужними, ніж у минулому році. А циклони несуть опади – дощі, град, і нерідко супроводжуються бурями і грозами”, – зазначає кліматолог, пише Сьогодні.

  Народний синоптик Леонід Горбань каже, що червень в Україні буде дощовий, але жаркий. У середині липня очікується пік спеки, спекотною і посушливою буде також перша половина серпня. Але в другій половині місяця спека послабшає, будуть невеликі дощі, а в кінці серпня – похолодає.

  Що стосується осені, то у вересні буде багато спекотних днів, жовтень буде прохолодним і сухим, але порадує бабиним літом, а сніг буде раннім.

  “У вересні побачимо ще 10 днів літа, з другої декади почнуться дощі і похолодає. На початку третьої декади можливо 2-3 дні бабиного літа. Холодний, але сухий жовтень порадує тривалим бабиним літом в середині місяця і засмутить під кінець сильними дощами і нічними морозами. Холоди триватимуть і в листопаді, очікуються дощі і ранній сніг”, – розповів Горбань, пише Апостроф.


  • не пропусти

  • магазин