Вчені повідомили про здатність бактерій захищати від зараження COVID-19

  250

  Склад мікробіоти верхніх дихальних шляхів істотно розрізняється у хворих COVID-19 з різним вірусним навантаженням. До такого висновку прийшли вчені з відділення алергії, імунології та легеневої медицини медичного центру Університету Вандербільта в Теннессі (США).

  Виявилося, що присутність великої кількості одних бактерій вело до сильнішого вірусного ураження, тоді як інші мікроорганізми захищали пацієнтів.

  «У складі нашої мікробіоти є різні мікроорганізми, одні з них умовно корисні. Всі вони створюють певний хімічний склад на поверхні дихальних шляхів, шкіри і в кишківнику, який регулює кислотність. Це дозволяє організму бути більш резистентним, тому що велика частина шкідливих патогенів не любить цю кислотність»

  Зокрема, дослідження показало, що у здорових людей і пацієнтів з низькою інфекційністю були поширені коринебактерії (Corynebacterium unclassified – непатогенні для людини паличковидні мікроорганізми), гемолітичний стафілокок (Staphylococcus haemolyticus – умовно-патогенний мікроорганізм, що мешкає в тілі здорової людини і здатний за певних умов викликати інфекційно-запальні та гнійно-деструктивні процеси) і превотелла (Prevotella spp. – входить до складу нормальної мікрофлори ротової порожнини, верхнього респіраторного тракту, піхви і ряду інших органів людини).

  На основі отриманих американськими вченими даних можна створити методики профілактики вірусних інфекцій, в тому числі COVID-19, припускають фахівці.


  • не пропусти

  • магазин