Найшвидший в світі суперкомп’ютер вивели в Японії на повну потужність

  162

  Церемонія з нагоди запуску на повну потужність найшвидшого в світі суперкомп’ютера «Фугаку» в обчислювальному центрі японського державного Інституту природничих наук (Рікен) в місті Кобе відбулася у вівторок, 9 березня.

  Відзначається, що спочатку планувалося ввести суперкомп’ютер в повний робочий цикл у квітні, проте процес вирішено було прискорити в тому числі через необхідність провести екстрені дослідження, пов’язані з поширенням коронавірусної інфекції.

  «Фугаку» частково був запущений ще у квітні 2020 року. У червні його визнали найшвидшим в світі експерти міжнародного проєкту «Топ-500», які визначають найбільш потужні суперкомп’ютери на планеті. При цьому в листопаді цей статус вдруге підтвердили.

  Суперкомп’ютер створений електротехнічною корпорацією Fujitsu спільно з фахівцями Інституту природничих наук. Він здатний здійснювати понад 415 квадрильйонів обчислень в секунду.

  28 липня 2020 року в США повідомили, що почнуть використовувати для аналізу даних про COVID-19 «самий швидкодіючий суперкомп’ютер в Сполучених Штатах Summit, який знаходиться в Національній лабораторії США». Він належить міністерству енергетики та знаходиться в Ок-Рідж (штат Теннессі).


  • не пропусти

  • магазин