Сонячний зонд Parker зробив неймовірне фото Венери

  1628

  Завдяки знімку вчені дізналися про унікальні можливості тепловізора, вбудованого в зонд Parker, і запустили нове дослідження.

  Вчені НАСА запустили проект з дослідження чутливості ширококутного тепловізора WISPR до інфрачервоного світла. Якщо ця система зможе бачити хвилі в ближньому інфрачервоному діапазоні, з її допомогою можна буде вивчати пил навколо Сонця і всередині Сонячної системи: це — справжній прорив для дослідників космосу. Ті ж космічні мікрометеорити містять в собі органічні частинки, які цілком можуть розкрити таємницю створення Землі. Багато дослідників впевнені, що подібний пил може накопичуватися в хмару, а потім перетворюватися в планету.

  Цікаво, що до запуску дослідження вчених спонукали випадкові світлини Венери. Дивовижний кадр був зроблений в липні 2020 року сонячним зондом НАСА, в який саме був вбудований WISPR, – до Землі він дістався через кілька місяців. Тепловізорам вдалося зафіксувати так зване нічне світіння в атмосфері планети, яке раніше побачити було дуже складно.

  Нічне сяйво являє собою світло, що випромінюється атомами кисню, які рекомбіновані в молекули. Вчених здивувало, що їх апарат зміг розглянути це світіння крізь хмари на відстані 12380 км від Венери. Раніше ніхто навіть не міг припустити, що у WISPR є для цього технічні можливості. Ця подія і підштовхнула дослідників більш детально вивчити чутливість тепловізора до інфрачервоного світла.

  Тим часом зонд з WISPR зробив ще більше знімків Венери під час свого недавнього прольоту, який стався 20 лютого 2021 року. Вчені очікують, що ці дані будуть отримані і оброблені до кінця квітня.


  • не пропусти

  • магазин