Створено пристрій, який дозволяє заряджати гаджети від тепла людського тіла

  424

  Не секрет, що людське тіло виробляє тепло, необхідне для підтримки життєдіяльності організму. Група дослідників з Університету Колорадо задалася питанням: чи можна теплом тіла живити електроніку? Виявилося, що можна, і вони довели це, розробивши переносна пристрій, перетворювати тепло тіла в електрику.

  Дослідники припускають, що подібні пристрої, виконані у форм-факторі кілець або браслетів, в найближчому майбутньому зможуть харчувати переносну електроніку. Вчені вирішили трохи краще дослідити можливості термоелектричних генераторів. Конструкція розробленого ними пристрою включає в себе модульні термоелектричні чіпи, динамічний поліамінового матеріал і жідкометалліческім електропроводку. Повна назва розробки звучить як «М’який модуль з жорсткою материнською платою».

  Пристрій може розтягуватися до 120% від свого початкового розміру, що дозволяє надіти його на руку як браслета або кільця. Цікавою особливістю є його можливість до самовідновлення. Якщо пристрій розірветься в будь-якому місці, кінці розриву достатньо просто притиснути один до одного, щоб вони склеїлися.

  Ще однією важливою особливістю є те, що коли користувачеві знадобиться більшу кількість енергії, він може запросто об’єднати два або більше термоелектричних генератора для вироблення більшої кількості електрики. За словами розробників, прогулянка швидким кроком дозволить генерувати електрику з напругою близько 5 вольт в пристрої розміром з спортивний браслет.

  Кінцева мета розробників полягає в тому, щоб можна було створити переносна пристрій, таке як фітнес-трекер, яке не потребує батареї. Це досить цікава концепція, яка може бути реалізована в комерційних пристроях протягом наступного десятиліття.

  джерело portaltele.com.ua


  • не пропусти

  • магазин