Система інструментів Apple і Google для відстеження хворих на COVID-19 стане доступною 28 квітня

  70

  Скористатися нею зможуть лише верифіковані додатки, що розробляються на замовлення країн і міністерств охорони здоров’я.

  22 квітня Тім Кук завершив переговори з європейським комісаром Тьєррі Бретоном (Thierry Breton) про реалізацію системи Apple і Google з відстеження коронавірусу, після яких Бретон заявив на спеціальній прес-конференції, що нова технологія від IT-гігантів отримає першу API (систему програмних інструментів і ресурсів, що дозволяє створювати додатки з доступом до них) вже 28 квітня. Про це повідомило французьке видання iGeneration, на яке послалося авторитетне закордонне видання 9To5Mac.

  Згідно із задумом, нова система, що спільно розробляється Apple і Google, буде інформувати людей через їх смартфони про те, що поруч з ними знаходиться людина з позитивним тестом на COVID-19. За запевненням розробників, така технологія зберігає конфіденційність — вона працює через Bluetooth і пересилає між пристроями анонімні ідентифікатори.

  На першому етапі реалізації даного задуму технологічні гіганти розішлють оновлення на смартфони користувачів: у випадку з Android воно встановиться з оновленням Google Play Services, а на iOS потрібно скористатися функцією оновлення операційної системи. Однак на цьому етапі для роботи технології потрібен спеціальний додаток (він і буде залучати набір API, який повинен з’явитися 28 квітня) – Apple не буде робити його відкритим для всіх, надаючи доступ тільки міністерствам охорони здоров’я в кожному з регіонів.

  Таким чином, пустити в дію нову функцію зможе тільки один верифікований додаток в кожній країні, що розробляється на замовлення уряду або організації охорони здоров’я. Привласнювати користувачеві статус інфікованого зможуть тільки медпрацівники (щоб уникнути тролінгу і різних зловживань).

  Щоб використовувати нововведення від IT-гігантів, людям доведеться завантажити той самий верифікований додаток з App Store або Google Play. Кожен зможе вирішувати сам, приймати повідомлення про можливі загрози чи ні.

  Після другого етапу впровадження, який повинен відбутися в найближчі місяці, дана технологія стане частиною операційної системи і зможе працювати без додаткових додатків.

  Спочатку передбачалося, що розробники нададуть доступ до API для реалізації першого етапу проекту тільки в травні — мабуть, корпорації вирішили кинути на його створення всі свої сили. Можливо, розробку полегшила вже існуюча технологія Apple для відстеження втрачених пристроїв за допомогою функції Find My, оновлена версія якої з’явилася в iOS/iPadOS 13 і macOS Catalina, – судячи з офіційної інформації, вона також залучить анонімні Bluetooth-ключі для ідентифікації ґаджетів, які передаютьсяміж пристроями в радіусі дії бездротового зв’язку.

  Раніше експерти з аналітичних компаній Counterpoint Research і CCS Insight заявили, що власники близько 2 млрд пристроїв не зможуть скористатися новітньою розробкою, оскільки у них немає Bluetooth необхідної версії і свіжих оновлень програмного забезпечення. Втім, Apple запевнила, що постарається надати розробляється спільно з Google технологію якомога більшій кількості пристроїв — найімовірніше, оновлення вийде не тільки для iOS 13, але і для iOS 12 (компанія і раніше випускала різні патчі для неактуальних версій своїх операційних систем).

   


  • не пропусти

  • магазин