Офіційно: PlayStation 5 слабша, ніж Xbox Series X

  869

  Зате буде дуже швидкий SSD.

  Отже, презентація Sony щодо ігрової консолі PlayStation 5 вже пройшла. На жаль, наші надії не виправдалися – Sony вирішила продовжувати грати в мовчанку і практично нічого не розповіла.

  Нагадаємо, днями Microsoft розповіла про Xbox Series X буквально все, крім ціни, і всі чекали від Sony подібного вчинку. Але Sony вирішила інакше.
  Це концепт. Як виглядає консоль ми все ще не знаємо.

  Отже, про що ж нам розповіли протягом годинної презентації. По-перше, консоль точно буде називатися PlayStation 5 (PS5), хоча навряд чи в цьому хтось сумнівався. По-друге, консоль отримає дуже швидкий SSD зі швидкістю передачі даних до 5,5 ГБ/с з контролером власної розробки. Що цікаво, обсяг накопичувача Sony вказала рівним 825 ГБ, причому, судячи з усього, мова саме про повний обсяг SSD. Розширити обсяг сховища можна буде не тільки за допомогою зовнішніх накопичувачів, що підключаються через USB-C, але і використовуючи внутрішній слот для SSD формату M.2. Правда, судячи з усього, накопичувач в цьому випадку потрібен не менш швидкий, тобто з інтерфейсом PCIe 4.0.

  По-третє, GPU приставка точно заснована на архітектурі RDNA2 і містить всього 36 блоків CU. Це, напевно, найцікавіша частина. Нагадаємо, Xbox Series X має GPU на тій же архітектурі з 52 блоками CU, тобто він «більший» від графічного процесора PS5 на 45%. Однак не все так просто. Частота роботи графічного ядра приставки Sony – до 2,23 ГГц (вона буде змінною)! І ось на цій частоті продуктивність досягає 10,3 TFLOPS, а це значить, що Xbox Series X швидше лише на 17%.

  Восьмиядерний CPU у Sony PS5 працює на частоті 3,5 ГГц, але це навряд чи має для нас якесь значення. Разом, тепер можна точно констатувати, що Xbox Series X продуктивніша за Sony PS5, нехай і всього на 17%. При цьому японська консоль має більш ніж удвічі швидкий SSD.

  З іншого можна відзначити підтримку консоллю Sony трасування променів, технології тривимірного аудіо 3D Tempest, 16 ГБ пам’яті GDDR6 і сумісність з іграми для PS4 і PS4 Pro.

  У підсумку Sony в черговий раз чогось провела вельми номінальну презентацію, і досі неясно, коли ж нам нормально розкажуть про майбутню приставку.

  Джерело: ixbt.com


  • не пропусти

  • магазин