У тесті антивірусів Google Play Protect виявився дуже слабким

  107

  Вбудований антивірус Google не годиться для повноцінного захисту Android, він виявляє тільки третю частину шкідливих додатків.

  Незалежна організація AV-Test, яка оцінює антивірусне програмне забезпечення, провела чергове тестування антивірусів для Android. Результати виявилися досить цікавими. Вбудований в операційну систему захист Google Play Protect набрав найменшу кількість балів (6 з 18) в трьох різних тестах перевірки можливостей захисту від шкідливих програм. Таким чином, на антивірус Google не варто сильно розраховувати.

  Крім Google Play Protect, в тесті брали участь такі популярні програми, як Avira, Bitdefender, G Data, Kaspersky, NortonLifeLock і інші. Для перевірки їх можливостей використовувалася база з майже 6700 шкідливих програм. Серед нових додатків, яким не більше ніж доба, Google Play Protect зумів виявити тільки 37% загроз, в той час як Antiy, Bitdefender, Cheetah Mobile, NortonLifeLock, Trend Micro і Kaspersky показали близький до 100% результат.

  Антивірус Google також отримав низьку оцінку за виявлення підозрілих додатків, які були опубліковані понад чотири тижні тому. Система захисту Play Protect спрацювала тільки в 33% випадків. На додачу, у неї спостерігалося досить багато помилкових спрацьовувань, в той час як інші програми показали бездоганну роботу.

  Google Play Protect був представлений понад три роки тому і на поточний момент працює на більш ніж 2,5 млрд Android-пристроїв. Він сканує 100 млрд додатків кожен день і навіть блокує публікацію шкідливих програм в Play Store. У минулому році пошуковий гігант приєднався до альянсу App Defense Alliance разом з ESET, Lookout і Zimperium щодо захисту екосистеми Android. Проте дослідники з AV-Test радять користувачам не покладатися виключно на цей антивірус, оскільки його показники дуже низькі. До слова, це не перший випадок, коли Google Play Protect провалив тестування AV-Test. У 2017 році він опинився в нижній частині рейтингу кращих інструментів безпеки для мобільних пристроїв.


  • не пропусти

  • магазин