Монети номіналом 1, 2 і 5 копійок перестали бути платіжними засобами

  75

  Відсьогодні монети номіналом 1, 2 і 5 копійок перестають бути платіжними засобами в Україні. Ще якийсь час їх прийматимуть банки, – повідомляють у прес-службі НБУ.

  З 1 жовтня монети не будуть приймати під час розрахунків за товари та послуги, а НБУ почне вилучати ці монети з готівкового обігу.
  Водночас громадяни зможуть без обмежень і безкоштовно обміняти ці монети на монети та банкноти інших номіналів протягом наступних трьох років у банках та в НБУ.

  Як відзначили в НБУ, на рішення вилучити ці монети з обігу вплинула економічна доцільність, оскільки монети номіналом 1, 2 і 5 копійок майже припинили грати істотну роль в розрахунках населення за товари та послуги.

  Крім того, вартість виготовлення монет 1,2 і 5 копійок значно перевищує їх номінальну вартість. Держава може економити понад 90 млн грн на рік завдяки скороченню витрат НБУ на їх виготовлення. Також банки і підприємства не будуть витрачати гроші на інфраструктуру та інкасацію дрібних монет.

  Як повідомлялося раніше, Національний банк України з 25 жовтня введе в обіг банкноту найвищого номіналу – 1000 гривень. Після завершення процесу вилучення дрібних монет і введення в обіг банкноти нового номіналу номінальний ряд гривні скоротиться з 17 до 12 номіналів.

  Джерело: Facebook НБУ


  • не пропусти

  • магазин