Україна суттєво піднялася в рейтингу країн з найбільш надійним інтернетом

  114

  Українським провайдерам вдалося покращити показники надійності інтернету. Завдяки цьому за рік Україна піднялася з 12 на 4 місце в світовому рейтингу стійкості сегментів інтернету. Про це повідомляється в блозі компанії Qrator Labs.

  В згаданому рейтингу Україні не вдалося обійти тільки Німеччину, Бразилію і Великобританію. Однак зростання на 8 позицій вгору — важливий показник, особливо в умовах постійно зростаючих кібератак.

  Як пояснив член правління Української Інтернет Асоціації Макс Тульєв, за рік в Україні було зафіксовано значне падіння вартості транзиту даних, з чим і пов’язані зміни в рейтингу.

  «Найзначнішою зміною, яку ми бачимо в Україні, є падіння вартості транзиту даних. Це дозволяє більшості прибуткових інтернет-компаній придбати кілька вищих з’єднань за межами наших кордонів. Hurricane Electric особливо активний на ринку, пропонуючи «міжнародний транзит» без прямого контракту, тому що вони не видаляють префікси з бірж — просто анонсують клієнтський конус на місцевих точках обміну трафіком», – розповів Тульєв.

  Відзначається, що крім України змінили своє місце в рейтингу також США (мінус 11 позицій – 18 місце), Австрія і Бангладеш (випали з топ-20), а також Італія та Люксембург, які повернулися в двадцятку після вильоту в двох минулих роках.

  В цілому ж, Qrator Labs відзначає зростаючу з кожним роком тенденцію до поліпшення надійності інтернету в усьому світі. Зокрема, завдяки конкуренції провайдерів.

  «Наше дослідження ясно показує, що ринки інтернет-провайдерів і операторів зв’язку, засновані на конкуренції, в кінцевому підсумку розвиваються динамічніше, щоб стати набагато більш стабільними і відмовостійкими щодо ризиків всередині і навіть за межами конкретного регіону», – сказано в блозі.

  Нагадаємо, в рейтингу країн з найвищими швидкостями широкосмугового фіксованого інтернету Україна втратила 23 пункти. Однак їй вдалося залишитися в першій сотні, розташувавшись на 81 місці.


  • не пропусти

  • магазин