Депутатська недоторканність: у перший день роботи нова Рада підтримала зняття імунітету

  85

  Верховна Рада України у першому читанні ухвалила закон про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України) №7203

  За відповідне рішення проголосувало 363 народних депутатів

  Скасування депутатської недоторканності підтримали майже усі депутатські фракції, група “За майбутнє” та усі позафракційні депутати. Не голосували лише представники “Опозиційної платформи – За життя”.

  “Я дуже дякую усім, хто взяв участь і підтримав цю постанову”, – сказав спікер Ради Дмитро Разумков.

  Зазначимо, що зняттям недоторканності зайнялася ще Рада минулого скликання, однак проєкт закону №7203 відправили на доопрацювання і він так і не був проголосований. Після президентських виборів 2019-го року законопроєкт було визначено як невідкладний та винесено на розгляд на першому ж засіданні.

  “Законопроектом пропонується викласти статтю 80 Конституції України у новій редакції, що скасовує положення, за якими народним депутатам України гарантується депутатська недоторканність, народні депутати України не можуть бути без згоди Верховної Ради України притягнені до кримінальної відповідальності”, – йдеться в пояснювальній записці до закону.

  Якщо закон буде ухвалений остаточно, недоторканність має бути скасована з 1 січня 2020 року.


  • не пропусти

  • магазин